Projekt "Razmišljam EKOlogično"

U  našoj školi je u četvrtak, 24. listopada obilježen Međunarodni dan borbe protiv klimatskih promjena u sklopu projekta „Razmišljam EKOlogično“.

Program su započeli učenici trećih razreda koji su s učiteljicom Atanasijom Bilić prvo ukrasili prilaz školi sadnjom raznobojnim maćuhicama, a zatim i zasadili sadnice maslina.

Za sadnju velikih koštela u pomoć su im došli učenici osmih razreda koji su spremno zatrpali rupe oko stabala.

Nakon toga je uslijedio pozdravni govor gradonačelnika Dalibora Ninčevića koji je pozvao sve prisutne da se uključe u borbu protiv klimatskih promjena i pridruže građanskoj akciji „Zasadi drvo, ne budi panj“.

U edukativnom dijelu programa pogledali smo  prezentacije „Mijenjajmo navike, a ne klimu“ i „Školski vrt nekad i sad“, koje su predstavili sedmaši Dora Dabelić, Frane Drlić i Toni Ugrina sa učiteljicama Sanjom Modrić i Ankicom Glavinom.

Predstavnica tvrtke Alfa atest d.o.o. Anđela Dželalija zanimljivim nas je  izlaganjem na temu „Utjecaj otpada na klimatske promjene“ poučila kako možemo otpad pretvoriti u nove, zanimljive predmete i još jednom potakla prisutne na EKOlogično razmišljanje.

Sanja Modrić, učiteljica

objavio: Jelena Žagrović   datum: 28. 10. 2019.