Noć muzeja 2020.

Manifestaciji „Noć muzeja“ koja se ove godine po 15. put tradicionalno održavala diljem naše domovine, pod posebnim „šeširom“ Arheološkog muzeja u Splitu koji je obilježavao 200. – tu godinu svog postojanja,  svoj obol  dale su i učiteljice naše škole: Atanasija Bilić, Svjetlana Vuić, Jelena Biskupović, Karmen Mrduljaš, Fani Vidović i Ivana Sedlar  koje su u suradnji s Javnom ustanovom u kulturi „Zvonimir“, Solin organizirale izložbu dječjih likovnih radova nastalih kao plod eTweening projekta „U svijetu likovnih umjetnika 2“, autorskog dvojca Nevenke Dimač i Sandre Vuk.

Tom prigodom posjetitelji su mogli uživati u divnim likovnim radovima učenika drugih, trećih i četvrtih razreda koji su kroz svoj doživljaj i viziju,  stvaralaštvo likovnih velikana pretvorili u čarobnu harmoniju boja, tehnika i motiva odvodeći nas tako u novi svijet likovnih umjetnika satkan kroz stvaralaštvo naših malih umjetnika.

Kroz široki spektar svojih radova učenici su nam prikazali različita povijesna razdoblja likovne umjetnosti  kao i eminentna likovna imena domaćih i stranih umjetnika koja su obilježila pojedina razdoblja likovnog stvaralaštva. Našli su se tu brojni radovi stvarani po uzoru na  Vjekoslava Paraća, Zlatka Pricu, Vaska Lipovca, Luku Koščaka te svjetskih umjetnika poput Vincent van Goga, Victora Vasarelya, Piet Mondriana, Joan Miroa, Gustava Klimta, Henry Matidssea, Paul Klea, Yayoi Kusama, Jamess Rizzia, Paula Gauguina, Marc Chagalla i drugih.
Osim prekrasnih radova koji su krasili galeriju „Plavog salona“, male posjetitelje posebno su razveselili prigodni poklončići -  straničnici koji su sadržavali umanjenu sliku dječjih likovnih radova te prigodne poruke za male čitače.
Cijela  manifestacija završila je velikim brojem zadovoljnih posjetitelja kojima smo obećali da se vidimo u nekoj novoj prilici s još većim brojem zanimljivih i kreativnih radova iz svijeta naših malih umjetnika.

Ivana Sedlar, učiteljica

objavio: Jelena Žagrović   datum: 3. 2. 2020.