preskoči na sadržaj
Vijesti

LiDraNo 2020.

U srijedu, 12. veljače 2020. godine, održana je gradska / međuopćinska smotra LiDraNo 2020. u Domu kulture Zvonimir u Solinu.

Domaćin ovogodišnje smotre bila je OŠ don Lovre Katića. Dječji zbor naše škole pod ravnanjem učiteljice Slavice Dadić uveo nas je u prekrasno dječje stvaralaštvo, a učenici domaćini: Antea Ercegović i Mihael Matijević pod ravnanjem učiteljice Hrvatke Kuko su nas vodili  kroz cijelu smotru.

Na smotri je sudjelovalo osam osnovnih škola s ukupno 93 učenika:

u kategorijama dramsko-scenskog stvaralaštva;

17  učenika u pojedinačnim,

48 učenika u skupnim nastupima,

u kategorijama literarnog i novinarskog stvaralaštva;

28 učenika.

Prosudbenom povjerenstvu nije bio nimalo lak zadatak odlučiti koje će radove predložiti za Županijsku smotru. U nastavku pročitajte koji su radovi predloženi za Županijsku smotru i pogledajte fotografije.


Prosudbeno povjerenstvo je za Županijsku smotru predložilo sljedeće radove:

 

A) LITERARNO  I  NOVINARSKO STVARALAŠTVO

 

LITERARNI  RADOVI

  1. Oče naš, Paula Maretić, učenica 8. razreda OŠ Neorić-Sutina, Neorić,

mentorica: Silvana Bampa-Listeš

  1. Seoska balada, Niko Ivanović, učenik 3. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Atanasija Bilić

  1. Jesenčica, Karlo Pavić, učenik 4. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Ivana Sedlar

  1. Pjesma grada, Lorena Brčić, učenica 5. razreda OŠ Petra Kružića,  Klis,

mentor: Zdravko Milišić

  1. Večernji snijeg, Luka Kunac, učenik 4. razreda OŠ kralja Zvonimira, PŠ Rupotina, Solin,

mentorica: Paula Munjiza

  1. Džepni sat, Luka Mandarić , učenik 8. razreda OŠ kralja Zvonimira, Solin,

mentorica Nataša Botica

  1. Bura u mome mistu, Iva Delić, učenica 4. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Ivana Sedlar

  1. Haiku, Dea Jukić, učenica 4. razreda OŠ kralja Zvonimira, Solin,

mentorica: Zlata Botić

  1. Zaboravljen i sam, Marija Garmaz, učenica 6. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Hrvatka Kuko

  1. Moja forska vala, Matea Zaninović, učenica 6. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Hrvatka Kuko

 

SAMOSTALNI  NOVINARSKI  RADOVI

  1. Čitajte u sebi, čitajte naglas, reportaža, Marija Odžak, učenica 7. razreda OŠ Vjekoslava Paraća, Solin

mentorica: Nada Topić

  1. Biti deseti, intervju, Tončica Vučković, učenica 8. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Neva Strizrep

  1. Zemlja vatre i leda, putopis, Anja Dereani, učenica 8. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Neva Strizrep

  1. Tko s vragom tikve sadi, o glavu mu se razbijaju, osvrt, Mia Fenrich, učenica 6. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica: Neva Strizrep

  1. Najljepše je biti dijete, intervju, Ema Mirić, učenica 4. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin

mentorica:Ivana Sedlar

 

 

   B) DRAMSKO-SCENSKO  STVARALAŠTVO

 

POJEDINAČNI  SCENSKI  NASTUPI 

  1. Miro Gavran, Moj najbolji prijatelj, monolog, Laura Pisac, učenica 5. razreda OŠ kralja Zvonimira, Solin

mentorica: Nataša Botica

  1. Ilija Zovko, E, to sam ti tijo reći, monolog, Marko Burić, učenik 8. razreda OŠ Petra Kružića, Klis,

mentorica: Vesna Jukić

  1. Stanislav Femenić, Kad se čičak zaljubio, kazivanje poezije, Sara Munitić, učenica 1. razreda OŠ Petra Kružića, Klis,

mentorica: Željana Radić

 

 

SKUPNI  SCENSKI  NASTUPI 

 

  1. Sanja Pilić, Ima dana, igrokaz,

Nikolina Didović, Pjera Dujmović i  Marin Punda - učenici 4. razreda OŠ don Lovre Katića, Solin,

mentorica: Fani Vidović

  1. Anđela Vujević; Solinski kontrapunkt, dramsko-scenska igra.

Sudjeluju učenici 2. i 3. razreda OŠ don Lovre Katića: Roko Duvnjak, Stipe Jurić-Pešić, Adi Zehić, Vito Šego, Luka Moskatelo, Patricija Pelivan, Katarina Mijat, Marijeta Ževrnja-Viro, Ema Fadić

mentorica: Jelena Orošnjak

 

 

Prosudbeno povjerenstvo:

  1. Slavica Čilaš, prof. hrvatskoga jezika
  2. Karmen Borković, ravnateljica Gradske knjižnice Solin
  3. Marijana Batarelo-Jelavić, novinarka Solinske kronike, Solin
  4. Nada Kovačević, glumica, Gradsko kazalište mladih, Split

 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Jelena Žagrović   datum: 17. 2. 2020.

UPISI U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

 

22.5.2020.

Upute za testiranje u školi za 1. razred su ovdje u priloženim dokumentima te na ulaznim vratima škole.

11.5.2020. 

Školska liječnica poziva sve roditelje budućih prvaša da prouče priloge ove obavijesti o postupku sistematskog pregleda, radno vrijeme i druge upute. 


UPISI U SREDNJU

5.6.2020.

Objavljena je brošura Kamo nakon OŠ - Dalmatinska brošura (nalazi se u prilogu).

1.6.2020.

Objavljena je Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole, nalazi se u prilogu. Od danas redovito pratite stranicu upisi.hr.

11.5.2020.

Upoznajte se s uputama za izdavanje mišljenja školskog liječnika za upis u srednju školu.


UDŽBENICI

VREMENIK

E-dnevnik

Savjetovalište

Raspored sati
Priloženi dokumenti:
Smjena A.pdf
Smjena B.pdf


Kalendar nastave

Priloženi dokumenti:
kalendar 2019 20.pdf


SafetyNet

SafetyNet je zabava za cijelu obitelj! Igrajući kviz učite o sigurnosti, ponašanju na Internetu, društvenim mrežama i ostalim temama. Materijali uz kviz prilagođeni su uzrastu od 5. do 8. razreda, ali su korisni i svima ostalima koji žele proširiti svoje znanje.


Tražilica

Kalendar
« Kolovoz 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji


Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja

Korisni linkovi
edukativne stranice
 • portal škola
 • wikipedia
 • MZOS
 • AZOO
 • Centar Izvrsnosti Sp...
 • Carnet

Dnevni tisak





preskoči na navigaciju