Betlehemsko svjetlo zasjalo u OŠ don Lovre Katića

Unatoč ozbiljnoj pandemijskoj krizi koja je zahvatila cijeli svijet, a poštujući stroge epidemiološke mjere, predstavnici učenika prvih razreda OŠ don Lovre Katića, u četvrtak 17.prosinca spremno su na ulazu škole dočekali primopredaju Betlehemskog svjetla – simbola nade, mira, vjere, ljubavi, empatije i prijateljstva.

Svjetlo su kao i svake godine u školu donijeli pripadnici Odreda izviđača „Posejdon“, predvođeni svojim predsjednikom Igorom Spetičem koji je u kratkim crtama ispričao puteve kojim su spretni izviđači morali kročiti kako bi unatoč ovogodišnjoj krizi svjetlo zasjalo u srcima svih učenika te donijelo mir i blagostanje njima i njihovim obiteljima.

Tradicija Betlehemskog svjetla krenula je iz Austrije, daleke 1986. godine, u sklopu dobrotvorne misije za djecu s teškoćama u razvoju i osobe u potrebi. Od tada, svake godine na prvu nedjelju došašća, predstavnik austrijskih izviđača u špilji Kristova rođenja u Betlehemu pali svjetlo te ga donosi u Beč i Strasbourg. Hrvatski izviđači ga prenose u zagrebačku katedralu, odakle kreće dalje po Hrvatskoj, simbolizirajući istinske vrijednosti Božića i univerzalne poruke svjetla koje nadvladava tamu.

Ove godine naši izviđači nisu mogli krenuti na svoje tradicionalno putovanje u Beč,stoga su vrijedni austrijski izviđači 13.prosinca Betlehemsko svjetlo donijeli do graničnog prijelaza Bregana odakle ga je izviđački odred „Spider“ iz Duge Rese donio na Gospin otok u Solinu, gdje je 16.prosinca izvršena svečana primopredaja izviđačima odreda „Posejdon“. Već danas, Svjetlo je nastavilo širiti svoje simbole hodnicima škole i srcima svih učenika.

Mali prvašići pozorno su i sa zanimanjem slušali zanimljivo barba Igorovo izlaganje, nakon čega su spretno, pazeći da se ne ugasi, svjetlo svijeće unijeli u atrij škole uz tihu molitvu da Betlehemsko svjetlo ispuni sve učenike, njihove obitelji, djelatnike škole i građane Solina mirom, ljubavlju  i vječnim blagostanjem.

učiteljica Ivana Sedlar

objavio: Jelena Žagrović   datum: 18. 12. 2020.

EPIDEMIOLOŠKI KUTAK

PROFESIONALNA ORIJENTACIJA 8.

Poštovani osmaši i roditelji,

u prilogu vam objavljujemo rezultate ljetnog upisnog roka u srednje škole za školsku godinu 2020./2021. kako bi ste imali kontinuirani uvid u informaciju koja im je vrlo korisna pri izboru srednjoškolskog obrazovnog programa.

« Siječanj 2021 »