Vijeće učenika i Dječje gradsko vijeće

travanj 2020.  Poštovani učenici, u prilogu se nalazi:

• prezentacija o Empatiji
  • prezentacija o obilježavanju Dana borbe protiv alkoholizma

rujan, 2019.  Poštovani učenici

U ovoj školskog godini 2019./2020., na prvoj sjednici VU, izabrani predjednik Vijeća učenika škole je učenica 8.razreda A. Frlan, a podpredsjenik je  B. Šale iz 5. razreda. Želimo im uspješan rad.

Članovi 25 članova Dječjeg gradskog vijeća grada Solina, 6 je vijećnika naše škole: Lukas Bačić (ujedno i dječji gradonačelnik) Lovre Marković, Nina Lučić , Marin Žižić, Dora Dabelić i Teo Markota. Ovaj saziv  DGV je treći po redu i radit će do 2001. godine.

U nastavku teksta  upoznajte se sa zadaćama Vijeća učenika. Vijeće učenika škole broji 27 učenika. Cilj rada Vijeća učenika je aktivno sudjelovanje izabranih učenika u odgojnoobrazovnom radu škole i razmatranje pitanja značajnih za rad učenika u školi. Smisao ovog tijela jest potaknuti vas na kreativno razmišljanje i slobodno iznošenje vlastitih ideja.

Konstituirajuću sjednicu Vijeća saziva ravnateljica škole u dogovoru s koordinatorom – stručnom suradnicom pedagoginjom Zvjezdanom Atlaga.

Rad VU obuhvaća: mogućnost sudjelovanja predstavnika u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, ali bez prava odlučivanja; davanje prijedloga i raspravljanje o prijedlozima odredbi Kućnog reda škole; sudjelovanje u planiranju izleta i ekskurzija te organiziranju izvannastavnih aktivnosti; sudjelovanje u kulturnim događanjima u školi; osmišljavanje različitih oblika pomoći učenicima; savjetodavne aktivnosti u svezi ostvarivanja ciljeva odgojno-obrazovnog procesa; doprinošenje kulturi življenja i rada u školi.

Planirane aktivnosti u ovoj školskoj godini su:

Listopad-Studeni-Veljača

Sudjelovanje u samovrednovanju rada škole.

Sudjelovanja predstavnika u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, ali bez prava odlučivanja.

Sugestije i prijedlozi u organizaciji aktivnosti: ŠPP, humanitarnih aktivnosti učenika, suradnje s lokalnom zajednicom (udruge) i Dječjim gradskim vijećem.

Radionice za učenike od 1. do 4. razreda s temama: Sudjelovanje u izborima i u ostalim procesima donošenja odluka. Prepoznavanje kršenja pravila izbora i primjereno reagiranje. Uočavanje kompetencija predstavljenih kandidata. Obrazlaganje svojih ideja i stajališta važnih za odlučivanje, uz poštujući mišljenja drugih.

Radionice za učenike od 5. do 8. razreda s temama: Upoznavanje osnovnih postavki vršnjačke medijacije u školi (rješavanje problema mirnim načinom). Povezivanje sadržaja dokumenata o zaštiti ljudskih prava s primjerima iz svakodnevice. Predlaganje načina zaštite prava na obrazovanje i prava na rad u zajednici.

Svibanj

Izvještaj o radu DGV (naši članovi izlažu planove)

Lijep pozdrav

koordinatorica pedagoginja Zvjezdana Atlaga