Projekt AFRIKA

U suradnji sa Zakladom Nelson Mandela i Hamburškim društvom za promicanje demokracije i međunarodnog prava, već pet godina UNICEF u svijetu prikuplja sredstva za škole u Angoli, Malaviju, Mozambiku, Ruandi, Južnoafričkoj Republici i Zimbabveu.

Ove šk. god. se i naša škola  priključila ovome projektu; prikupljamo sredstva za Ruandu kako bismo pomogli izgradnju i obnovu tamošnjih škola, osigurali opskrbu pitkom vodom te djeci bez roditeljske skrbi omogućili nabavu školskih knjiga.

Učiteljica Vesna Gudelj je voditeljica ovog projekta u našoj školi, a sudjelovali su učenici od prvog do šestog razreda.

Sredstva za pomoć djeci Afrike prikupljali smo prodajnom izložbom peciva i kolača, izložbom likovnih radova, prodajom jabuka i domaćih kolača u PŠ Rupotina, a u studenome su učenici nižih razreda održali priredbu pod nazivom Jesenska svečanost te prikupljeni novac od prodaje ulaznica također namijenili djeci Afrike.

Dio prihoda prikupljen je i prodajom božićnih čestitki i ukrasa koje su učenici sami izradili, a jedan dio su djeca izdvojila i iz vlastitoga džeparca.

Roditelje smo s ovim projektom upoznali na priredbi Zajedno smo jači koja je u prosincu upriličena u Domu kulture Zvonimir.

Ponosni smo što pomažemo u stvaranju boljeg i pravednijeg svijeta.

PREPORUKE

PROFESIONALNA ORIJENTACIJA 8.

Poštovani osmaši i roditelji,

u prilogu vam objavljujemo rezultate ljetnog upisnog roka u srednje škole za školsku godinu 2020./2021. kako bi ste imali kontinuirani uvid u informaciju koja im je vrlo korisna pri izboru srednjoškolskog obrazovnog programa.

« Listopad 2020 »