eTwinning projekt: “I Heart My Hometown # video guide”

Tijekom školske godine 2018./19. učenici 7.c razreda pod mentorstvom učiteljice engleskog i njemačkog jezika Vanje Fazinić sudjelovali su u eTwinning projektu “I Heart My Hometown # video guide project”.

Osmislili smo projekt u kojemu je svaka škola partner trebala  predstaviti svoj grad kratkim video vodičem na engleskom jeziku. U projektu su, uz učenike naše škole, sudjelovali učenici iz još četiriju europskih škola te je ukupno predstavljeno 5 gradova iz koji su  škole sudionici: Grevena i Kreta (Grčka), Krakov (Poljska),  TekkeköySamsun (Turska) i Solin (Hrvatska).

Učenici su učili o raznolikosti europskog kulturnog nasljeđa predstavljajući istovremeno svoju kulturnu baštinu. Projekt je nastao temeljem  Erasmus + projekta

“Inovativni pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti” kojem je jedan od glavnih ciljeva  uvođenje suvremenih metoda, pristupa i alata u nastavu usmjerenu na učenika.

objavio: Jelena Žagrović   datum: 6. 6. 2019.